czwartek, 7 czerwca 2012

Praga 2012 , Czechy część 1

W zeszłym tygodniu o tej porze spacerowałam sobie uliczkami przepięknego miasta jakim jest czeska Praga. Moje marzenie od dawna, jedna z pierwszych pozycji na liście marzeń. W końcu nadszedł czas na spełnienie tego marzenia. I tak jak miałam nadzieję-wcale się nie zawiodłam.
Niestety środek transportu nie był rewelacyjny-po prostu autokar. Z południowej Polski to około 9 godzin, zaś z Warszawy około 12 godzin. No w każdym razie zmęczyć się można i zaczyna wszystko boleć. Dlatego tym mniej wytrwałym i bardziej wygodnym polecam samolot. Loty  kosztują mniej więcej w granicach 500 zł, ale oczywiście znajdziemy wiele tańszych i wiele droższych, jak zwykle.
Hotel w którym mieszkaliśmy na pierwszy rzut oka prezentował się dość kiepsko. Mieścił się w dzielnicy oddalonej około 5 km od centrum Pragi. Na szczęście, w malutkich pokojach były całkiem wygodne łóżka, ręczniki, pościel i działająca w 100 % łazienka. Nocleg kosztował około 35 zł za osobę bez wyżywienia, co niewątpliwie jest bardzo dobrą ceną jak na hotel ** w Pradze. Niestety kuchnia hotelowa była bardzo mało urozmaicona i w ogóle nie było sałatek do obiadokolacji, co mnie osobiście bardzo rozczarowało. Na dodatek nie było knedliczków na które bardzo liczyłam. Chciałam spróbować  tego wychwalanego przez wszystkich tradycyjnego czeskiego dania.
Ale teraz trochę o samym mieście. Historii przytaczać tu nie będę, bo Google każdy ma. Do tego historii nie lubię i to zupełnie nie moja działka. Skupię się bardziej na wizualnej stronie i klimacie panującym. Praga to miasto głównie secesyjne. Wiele budynków zostało wybudowanych właśnie w tym stylu, co widać na każdym kroku. Praga będzie mi się kojarzyć przede wszystkim z małymi, wąskimi uliczkami ze sklepikami po każdej stronie. I oczywiście pięknymi widokami i świetnym klimatem.  W tym poście dodaję kilka zdjęć po prostu z ulicy. W kolejnych opiszę poszczególne miejsca warte odwiedzenia. A teraz chłońcie atmosferę tego niezwykłego miasta prosto z moich zdjęć: 

widok ze wzgórza klimatyczne praskie uliczki 

Niedługo kolejne części

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...