niedziela, 3 lipca 2011

Sandra Brown "Szarada"

Miałam tą książkę od ładnych kilku lat w domu i jej nie zauważyłam. Przy remoncie odkryłam że leży samotnie grube tomisko jeszcze nie przeczytane i się za to zabrałam. W ogóle nie mogłam się oderwać. Przez całą powieść przewija się tyle osób i sytuacji, że koniec jest bardzo poplątany i ciężko się czyta. Jednak mimo wszystko książkę uważam za rewelacyjną i wartą przeczytania.

Opowiada  o życiu młodej aktorki <Cat>, która po przeszczepie serca całkowicie się zmienia i z nieźle zarabiającej aktorki staje się dziennikarką, która pomaga dzieciom z domów dziecka znaleźć rodziny za pomocą 3-minutowego reportażu. Przez to wyprowadza się do innego miasta. Tam dostaje w odstępach czasu pocztą wycinki z gazet z artykułami dotyczącymi śmiertelnych wypadków osób, które przeszły taki sam przeszczep jak Cat w tym samym dniu. Każdy wypadek przypadał w rocznicę transplantacji. W ostatnim liście dziennikarka znajduje swój nekrolog. Na pomoc przychodzi jej pisarz-były policjant. Pewnej nocy odkrywa w jego domu pomieszczenie, gdzie znajdują się życiorysy uśmierconych osób. Jest tam również jej życiorys. Jako jedyny jest niekompletny- brakuje aktu zgonu. W trakcie wychodzi na jaw wiele dziwnych rzeczy i wydarzeń. Ludzie, którym Cat ufa okazują się być niewarci tego i odwrotnie.

s
Książka naprawdę rewelacyjnie trzyma w napięciu. Kilka razy byłam pewna, że znam mordercę, jednak zawsze się myliłam. Jedno jest pewne: czytając tą książkę ciężko jest się oderwać choćby na chwilę i pomimo opasłego tomiska (ok. 400 stron) przeczytanych kartek w bardzo szybkim tempie przybywa. Polecam przeczytanie wszystkim, którzy lubią mocne wrażenia i szybkie akcje.

Czy znacie jakieś książki tej autorki? Bo chętnie bym przeczytała. W ogóle co sądzicie o tej i innych książkach tej autorki?

2 komentarze:

  1. Nie czytałam, ale skoro zachwalasz to czemu nie:)
    Pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń
  2. jestem w połowie książki, polecam - wciąga

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...