czwartek, 28 kwietnia 2011

książki i podróże

Jako, że czytanie książek i zwiedzanie świata w częściach to moje pasje, postanowiłam zacząć pisać tego bloga z nadzieją, że zajdę kogoś z kim będę mogła wymieniać poglądy. Tak więc pierwszą książką jaką chcę przedstawić jest "Jedz, módl się,  kochaj" autorstwa Elisabeth Gilbert.

Autorka jest jednocześnie uczestniczką wydarzeń, główną bohaterką. Po długim rozwodzie i nieszczęśliwym związku postanawia odnaleźć się. W czasie służbowej podróży na wyspę Bali poznaje szamana, który wróży jej, że wróci na Bali i będzie uczyć go języka angielskiego. Po powrocie do domu i uporządkowaniu swoich spraw zamierza zwiedzić trzy państtwa na literę I: Italię, Indie i Indonezję. W Italii uczy się języka włoskiego i poznaje ludzi, zwiedza całe Włochy. W Indiach jedzie do aśramy i tam poznaje ludzi z całego świata bardzo różnych, których jednak połączyła wspólna modlitwa. Uczy się modlić i medytować. Jej ostatnim miejscem które zamierza zwiedzić jest Indonezja a dokładnie wyspa Bali, gdzie zamierza odszukać szamana, autora spełniającej się wróżby. Utrudnia jej jednak tradycja nazywania dzieci pierwszym, drugim, trzecim i czwartym... po kilku dniach odnajduje szamana i przypadkowo poznaje Wayan. Dzięki jej koleżance-Brazylijce poznaje starszego mężczyznę z którym przeżywa na wyspie wspaniałe chwile i postanawia z nim być na stałe.


Według mnie jest to bardzo fajna książka, którą bardzo szybko się czyta. Wciąga jak mało która, ale jest wystarczająco długa by musieć się od niej oderwać. Bardzo lekko się ją czyta, nie zawiera zbędnych opisów czy zdarzeń. Napisana z sercem, co można zauważyć już po przeczytaniu pierwszej strony. Do tego dla mnie szczególnie ciekawe były opisy miejsc w których byłam tak jak autorka. Dowiedziałam się z tej ksiązki rzeczy, których nie dowiedziałam się nawet w czasie pobytu w słonecznej Italii. Jest to opowieść bardzo nowoczesna, pełna humoru, niekiedy wisielczego, jednak potrafi rozbawić. Niektórych wyrażeń z tej ksiązki używam do dzisiaj. Czy ktoś z Was czytał już tą książkę? Jeśli tak to jakie wrażenia??

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...